Звіт про проведену роботу з питань запобігання та виявлення корупції

 Головного управління статистики у Чернівецькій області

за 2020 рік

 

Керуючись законами України “Про запобігання корупції”, “Про державну службу”, іншими нормативно-правовими актами антикорупційного характеру, Головним управлінням статистики у Чернівецькій області приділялась постійна увага роботі з виконання заходів з питань запобігання та протидії корупції та антикорупційної програми з усунення виявлених корупційних ризиків.

Одним з основних напрямків роботи щодо усунення причин та умов, що сприяють вчиненню корупційного правопорушення, є проведення спеціальних занять, спрямованих на формування знань, морально-психологічних установок щодо неприпустимості вчинення корупційних діянь та інших правопорушень пов’язаних з корупцією. З метою проведення роз’яснювальної роботи щодо запобігання та протидії корупції та у відповідності до плану заходів на 2020 рік в І кварталі 2020 року проведено 5 нарад-семінарів на тему: «Про порядок здійснення заходів фінансового контролю у 2020 році, відповідно до закону України «Про запобігання корупції». У них взяли участь 85 державних службовців. Листи роз’яснювального характеру щодо декларування у 2020 році також були надіслані за місцем проживання 10 працівникам Головного управління, які звільнилися з державної служби у 2019 році та знаходилися у відпустці по догляду за дитиною.

Усім суб’єктам декларування Головного управління, які зверталися було надано допомогу при заповненні декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік. Завдяки цим заходам 95 працівників Головного управління заповнили і вчасно подали декларації. Інформацію щодо подання державними службовцями декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, надано сектору запобігання та виявлення корупції Держстату. Щодо всіх декларацій проведено контроль на своєчасність подання, який засвідчив, що всі декларації подано вчасно.

Протягом 2020 року вівся постійний контроль за поданням декларацій особами, які звільнялися з державної служби. За звітний період з державної служби в Головному управлінні звільнилося 5 працівників, які вчасно подали декларації.

Відповідно до плану підвищення рівня професійної компетентності працівників Головного управління на 2020 рік у звітному році проводилися заняття з групою слухачів із 10 державних службовців Головного управління за 36 годинною програмою постійно діючого семінару з питань запобігання та протидії проявам корупції.

Крім того, 25 держслужбовців Головного управління, відповідно до складених індивідуальних програм професійного розвитку на 2020 рік та за власною ініціативою, підвищували свій рівень професійної компетенції шляхом самоосвіти (онлайн-навчання на освітніх е-платформах, зокрема Prometheus) з питань запобігання корупції. Так, 15 держслужбовців пройшли онлайн-навчання на тему «Декларуй ДоброЧесно» та 10 держслужбовців на тему «Запобігання корупції».

За ініціативою Національного агентства з питань запобігання корупції та Національного агентства з питань державної служби у грудні 2020 року держслужбовцями Головного управління пройдено онлайн-опитування «Антикорупційна доброчесність 2020».

Протягом 2020 року проводилася перевірка проєктів наказів Головного управління з основної діяльності та із кадрових питань на наявність корупційних чинників. Порушень вимог антикорупційного законодавства в підготовлених проєктах наказів не виявлено.

З метою реалізації плану заходів щодо запобігання і виявлення корупції, головний спеціаліст з питань запобігання і виявлення корупції брав участь у роботі тендерного комітету Головного управління.

Для інформування громадськості про вжиті заходи щодо запобігання і протидії корупції на офіційному веб-сайті Головного управління статистики в січні 2020р. розміщено звіт про проведену роботу з питань запобігання та виявлення корупції за 2019 рік. Крім того, щоквартально розміщувалась інформація про проведену роботу за попередній квартал. У розділі сайту «Запобігання проявам корупції» створено підрозділ «Повідомити про корупційне правопорушення», де вказано номера телефонів, електронну пошту за якими можно повідомити про корупційне правопорушення, та іншу інформацію. Також розміщено інформацію про постійно діючу пряму телефонну лінію для отримання від громадян, підприємств, установ та організацій інформації про корупційні правопорушення, вчинені посадовими особами Головного управління. Для самостійного ознайомлення з нормативно-правовою базою розміщені нормативно-правові акти, методичні матеріали та роз’яснення окремих положень нормативно-правових актів з питань запобігання та виявлення корупції.

Упродовж 2020 року повідомлень про корупційні правопорушення на електронну пошту та пряму телефонну лінію Головного управління не надходило. Не отримано звернень підприємств, установ та організацій, фізичних осіб підприємців, органів місцевого самоврядування і громадян щодо фактів корупції.

Питання щодо стану виконання вимог антикорупційного законодавства в Головному управлінні статистики щоквартально розглядалося на апаратних нарадах. На колегії Головного управління у липні 2020 року розглянуто питання про дотримання законодавства з питань запобігання корупції.

За звітний період корупційні діяння та інші правопорушення, пов’язані з корупцією, працівниками Головного управління не допускалися, до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень ніхто не притягувався.

 

Начальник Головного управління

статистики у Чернівецькій області                                       

 

Тетяна САРЧИНСЬКА