До Дня цукерок
     
І знову свято! Та ще й яке! 4 листопада найсолодший день у році – День цукерок! Вважається, що ця дата була визначена невипадково, адже саме в листопаді розпочинається сезон святкових покупок, і саме солодощі стають популярним різновидом подарунків та частувань на свята, такі як Різдво та Новий рік.

Сьогодні ми просто не уявляємо своє життя без цих ласощів – шоколадні, желейні, карамельки, грильяж, іриски… Список можна продовжувати до нескінченності. У кожного знайдеться свій улюблений сорт. А ще зовсім недавно цукерки вважалися не солодощами, а ліками. Не випадково слово «цукерки» перекладається з латинської мови як «приготоване зілля».

Вважається, що перші цукерки з’явилися ще в Стародавньому Єгипті. Згідно з легендою, хтось ненароком перекинув посудини з інжиром, медом та горіхами. Вміст змішався і все застигло на сонці. Отриману суміш було шкода викидати, її порізали, спробували і прийшли в захват – так і вийшли перші цукерки. Араби розвинули цю традицію і стали виготовляти цукерки із застосуванням цукру. Слов’яни робили смачні льодяники з меду, кленового сиропу та патоки.

У середині XIX століття придбати шоколадні цукерки можна було тільки в аптеках. Джон Нойхауз, що був аптекарем в Брюсселі, пропонував лікувати цими солодкими «таблетками» нервові розлади і кашель. У 1912 році його син ввів шоколадні цукерки в продаж. А золоті обгортки для них придумала його дружина, після чого вони пішли нарозхват.

Навіть сьогодні багато хто вдається до таких «ліків», щоб покращити настрій і отримати «гормон щастя». І справді, День цукерок – це чудова нагода нагадати собі про те, що можна насолоджуватися звичайною їжею і відчувати щастя від споживання смаколиків.

 
   

 

© Головне управління статистики у Чернівецькій області
Дата останньої модифікації: 04/11/2024