До Міжнародного дня соняшнику
     

А чи знаєте ви, коли відзначають Міжнародний день соняшнику? Це нове неформальне свято святкують в різних містах світу 1 травня. Засновник – британський садівник Річард Рейнолдс, якому спала на думку ідея перетворити соняшник на символ гармонії між містом і природою. Головна акція свята – садіння соняшників у місті у дворах, на пустирях, на вулицях, біля доріг, всюди, де знайдеться місце для квітки.

Батьківщина соняшнику – степові райони Північної Америки. Звідси на початку XVI ст. його завезли в Іспанію. Соняшник швидко поширився по країнах Європи як декоративна і городня культура.

Нині соняшник вирощують здебільшого заради насіння, з якого виготовляють базову для української кухні олію. Саме насіння соняшника теж популярне: його їдять сирим, смаженим та з сіллю. З нього виготовляють халву, козинаки та борошно, яке додають у випічку. 

Соняшникові поля – це рай для бджіл! З одного гектара, засадженого цією квіткою, бджоли здатні зібрати від 5 до 50 кілограмів меду.

Рослини часто стають символами країн, з якими асоціюють себе люди. Для України – це соняшник, чий жовтий колір у поєднанні з синім небом нагадує нам національний прапор.



 
 
   

 

© Головне управління статистики у Чернівецькій області
Дата останньої модифікації: 30/04/2024