До Всесвітнього дня переробки
     
А ви знали, що у 2018 році Бюро міжнародної переробки з приводу свого 70-річчя оголосило про проведення першого Всесвітнього дня переробки (Global Recycling Day) 18 березня? Цей день заснували з метою наголосити, що вторинна сировина є важливим ресурсом, який може зберегти нашу планету для майбутніх поколінь.

Проблема переробки відходів постала перед людством дуже давно. Наприклад, вже в 500 році до нашої ери в грецьких Афінах сміття не викидали стихійно, а мали вивозити на спеціальні сміттєзвалища. Аналіз складу давньоримського скляного посуду показав, що значна його частина була виготовлена з переплавлених уламків. Та й взагалі більша частина відходів у римлян перероблялася – дерев’яне сміття було джерелом тепла; з кісток тварин виготовляли кісткове борошно; по вулицях ходили сміттярі, скуповуючи метали й бите скло на переплавку.

Сьогодні сортування та переробка відходів є вкрай важливим питанням для кожної країни, адже це знижує кількість відходів на сміттєзвалищах та сміттєспалювальних заводах, зберігає природні ресурси, економить енергію, створює нові робочі місця. За даними Євроcтату у 2022 році в країнах ЄС частка перероблених відходів (за винятком основних мінеральних відходів) у загальному обсязі утворених становила 56%. Крім того, майже 12% матеріалів, які використовувалися в ЄС, були з перероблених матеріалів.

А для України Всесвітній день переробки є дуже важливим приводом, щоб піклуватися про наші природні ресурси, будувати переробні заводи та залучати інвестиції в переробну промисловість. І якщо промислова переробка залежить в основному від політики держави, то викидати пластик в окремі контейнери або відмовитися від використання поліетиленових пакетів цілком під силу кожній людині!

 
   

 

© Головне управління статистики у Чернівецькій області
Дата останньої модифікації: 18/03/2025