До Міжнародного дня лісів
     
21 березня кожного року планета відзначає важливе екологічне свято – Міжнародний день лісів (International Day of Forests). Подію започаткувала Організація Об’єднаних Націй 28 листопада 2012 року.

Метою Міжнародного дня лісів є звернення уваги людства на важливість лісів, які є ключовими для екосистеми нашої планети, а також для підняття свідомості про значущість дерев для забезпечення стабільності клімату, біологічного різноманіття та життєвих потреб людей.

На сьогодні близько 30% земель на нашій планеті зайняті лісами, а рослини і тварини, які в них водяться, становлять до 80% земного біорізноманіття. Ліси відіграють провідну роль у справі стабілізації клімату Землі, вони забезпечують продовольством, водою та ліками мільярди людей. Зі збереженням лісів пов’язана 13-та Ціль сталого розвитку ООН («Пом’якшення наслідків зміни клімату»).

Цікаві факти про ліси:

Загальна площа лісів на Землі становить 38 мільйонів квадратних кілометрів або близько однієї третини всієї суші.

Найбагатша лісом європейська країна - Фінляндія. 70% її території покрито лісами.

111 метрів - висота найвищого дерева в світі. Це секвоя вічнозелена, яка росте в американському штаті Каліфорнія.

82% всіх вирубуваних у світі лісів відновлюються природним шляхом або за участю людини.

Одне дерево в рік у середньому виробляє від 100 до 700 кг кисню (залежно від виду), пов'язує 33 кг вуглецю, нейтралізує 80 кг шкідливих речовин, абсорбує 20 кг пилу і фільтрує близько ста тисяч кубометрів повітря.

Щоб врятувати одне дерево від вирубки, необхідно зібрати для вторинної переробки близько 80 кг паперу.

 
   

 

© Головне управління статистики у Чернівецькій області
Дата останньої модифікації: 20/03/2025