Типові помилки, які найчастіше допускають виконавці при складанні звітності

Назва форми ДСС

Типові помилки

Пояснення,
щодо виправлення помилок

Оплата праці та соціально-трудові відносини

1-ПВ (місячна)
«Звіт з праці»

Невірно відображається сума податку з доходів фізичних осіб, що відрахована з фонду оплати праці усіх працівників (крім тимчасової непрацездатності)

Рядок 1030 містить дані про суму податку з доходів фізичних осіб із фонду оплати праці усіх працівників (рядок 1020), без перерахунків за попередній рік.
Рядок 1030 не може бути більше законодавчо встановленого відсотка (18%) до фонду оплати праці (рядок 1020).

Невірно відображається середньооблікова кількість
штатних працівників

Приклад розрахунку середньооблікової чисельності штатних працівників наведено в розділі 3 Інструкції зі статистики кількості працівників.

1-ПВ (квартальна)
«Звіт з праці»

Невірно відображається кількість невідпрацьованого робочого часу через відпустки без збереження заробітної плати (ряд.4080) та невідпрацьованого робочого часу через переведення на неповний робочий день (тиждень) (р.4090)

Рядок 4080 містить дані про кількість невідпрацьованого робочого часу через відпустки без збереження заробітної плати, які надаються власником чи уповноваженим ним органом самостійно, у межах своїх повноважень з незалежних від працівника причин, наприклад на період припинення виконання робіт.
Рядок 4090 містить дані про кількість невідпрацьованого робочого часу (порівняно з установленою його тривалістю) через переведення працівників на роботу з неповним робочим днем (тижнем) з причин простою підприємства або скорочення обсягів робіт.

Невірно відображається кількість штатних працівників, які повністю відпрацювали місячну норму робочого часу, з нарахованою заробітною платою в межах мінімальної

Відображати лише тих осіб по рядку 6140, яким за повністю відпрацьовану норму годин (на повну ставку) за березень, червень, вересень, грудень були нараховані кошти в межах мінімальної заробітної плати, а не кількість працівників, яким встановлено тарифну ставку (оклад, посадовий оклад) в межах мінімальної заробітної плати. Показник рядка 6140 не може перевищувати показник рядка 6020.

Не заповнюються окремі показники Розділу V «Кількість і фонд оплати праці окремих категорій працівників»

Якщо на підприємстві працюють жінки (заповнено рядок 3070 гр.2), то обов’язково потрібно заповнювати показники по рядку 7010 (графи 1-3).
Обов’язково потрібно заповнювати рядок 7020 установами та організаціями, які є розпорядниками бюджетних коштів, і утримуються за рахунок державного чи місцевого бюджету і є неприбутковими.

Населені пункти та житло

1-заборгованість
(ЖКГ) (місячна) «Звіт про оплату населенням житлово-комунальних послуг та електроенергії»

Дані у звіті помилково відображаються у гривнях

Значення показників у звіті мають наступний формат представлення:
–у І розділі у графах 1–4 за всіма рядками та у ІІ розділі у рядках 08–09 дані наводяться у тис.грн з одним десятковим знаком (після коми);
у І розділі у графах 5–6 та у ІІ розділі у рядку 07 – у цілих числах (одиниць).

Дані щодо нарахувань та сплати заборгованості уключають суми пільг та субсидій

У формі інформація щодо сум нарахувань, фактичних сум сплати та заборгованості населення за спожиті житлово-комунальні послуги та електроенергію наводиться без урахування сум субсидій і пільг.

1-житлофонд (річна) «Житловий фонд станом на
1 січня 20__ року

Дані щодо загальної площі житлових приміщень на початок звітного року не дорівнюють даним загальної площі житлових приміщень на кінець минулого року

У розділі IV «Рух житлового фонду протягом звітного року» дані рядка 4000 «Загальна площа житлових приміщень на початок звітного року» мають дорівнювати даним по рядку 1000 гр.1 Розділу І «Площа житлових приміщень» попереднього року.

Невірно відображаються дані у рядках 1300 «нежитлові будівлі» та 2030 «квартири у нежитлових будівлях»

У даних рядках мають бути відображені житлові приміщення у нежитлових будівлях (школах, лікарнях, санаторіях тощо).

Діяльність підприємств

1-підприємництво (річна)
«Структурне обстеження підприємства»

Показники розділу 4 «Розподіл матеріальних витрат і витрат на оплату послуг, використаних у виробництві продукції (товарів, послуг) за видами продукції (включаючи послуги)» не відображаються по кожному виду продукції (послуги)

У рядку 400 міститься інформація про матеріальні витрати та витрати на оплату послуг, використані у виробництві продукції (товарів, послуг) (без ПДВ), які пов’язані з виробництвом і збутом, управлінням і обслуговуванням підприємства, в цілому по підприємству, тобто сумарно за всіма видами спожитої продукції (включаючи послуги), які дорівнюють показнику рядка 300 графи 7 розділу 3, а в рядках 401 - 464 – за кожним видом спожитої продукції (включаючи послуги).

Показники «Запаси готової продукції» (рядок 300) не відповідають аналогічним показникам фінансової звітності

У графах 14 та 15 показник «запаси готової продукції» містить інформацію про запаси виробів власного виробництва на складах, обробка яких закінчена та які пройшли випробування, приймання, укомплектовані згідно з умовами договорів із замовниками та відповідають технічним умовам і стандартам (рахунки 26, 27 або якщо підприємство використовує спрощений План  рахунків – із рахунку 26 у частині готової продукції). Цей показник відображається за фактичною виробничою собівартістю або нормативною вартістю.
Інформація про продукцію, яка не відповідає наведеним вимогам (крім браку) та роботи, які не прийняті замовником, може входити до складу незавершеного виробництва.
Інформація про запаси готової продукції, виробленої в минулих роках, виробництво якої вже припинено й підприємство не займається цим видом діяльності, може ураховуватися в цілому по підприємству (рядок 300) і не розподіляється за наявними у звітному році на підприємстві видами економічної діяльності.

Розділ 8 «Показники щодо діяльності місцевих одиниць» помилково заповнюють по підприємствах
у яких немає місцевих одиниць

Розділ 8 відображає інформацію лише підприємств, які містять дві та більше місцеві одиниці (уключаючи місцеву одиницю, де знаходиться управління підприємством).

2-підприємництво (річна)
«Структурне обстеження підприємства»

Показник «Основний вид економічної діяльності у звітному році» заповнюють  не фактичний, а основний вид економічної діяльності підприємства

Показник «Основний вид економічної діяльності у звітному році (опис здійснюваної економічної діяльності)» має відображати опис фактично здійснюваної підприємством економічної діяльності у звітному році на який припадає найбільший внесок у валову додану вартість

Показник «Середня кількість працівників» (рядок 300) не відповідає аналогічному показнику ф.№1-ПВ

Показник «Середня кількість працівників» є сумою середньооблікової кількості штатних працівників, середньої кількості зовнішніх сумісників та працюючих за цивільно-правовими договорами.

Рядок 305 «фонд оплати праці штатних працівників» помилково відображають  гривнях

Значення показника форми (одиниці вимірювання – тисячі гривень) мають формат представлення з одним десятковим знаком.

У рядок 416 помилково включають витрати на паливо й енергію усіх видів, які використані на технологічні, інші виробничі та господарські потреби підприємства, які необхідно включати у рядок 406

Рядок 406 відображає матеріальні витрати (уключаючи товари для забезпечення діяльності підприємства) та витрати на оплату послуг (без ПДВ), що пов’язані з виробництвом продукції (товарів, послуг) і збутом, управлінням і обслуговуванням підприємства, витрати на паливо й енергію усіх видів, які використані на технологічні, інші виробничі та господарські потреби підприємства.
Рядок 416 уміщує інформацію щодо вартості придбаних усіх видів енергії, продуктів нафтоперероблення (бензин, гас, газойлі (паливо дизельне), мазути топкові важкі, мастила, масла тощо), газ природний, кам’яновугільний газ, доменний газ, вугілля кам’яне та буре, брикети вугільні, торф, дрова, кокс, коксик та інші види палива для використання їх як палива, а не сировини.
Тобто цей показник не відображає вартість придбаних енергопродуктів, які використовуються як сировина (необхідний компонент) у процесі виробництва продукції (товарів, послуг), а також для перепродажу без додаткової обробки на цьому підприємстві.

  Послуги

 

 

1-послуги (квартальна) «Звіт про обсяги реалізованих послуг»

Дані у звіті помилково заповнюють наростаючим підсумком з початку року

Показники форми містять інформацію за кожний квартал звітного року окремо та не включають величину коригування за попередні квартали.

Дані у звіті помилково відображаються у гривнях

Одиниці вимірювання показників форми відображаються у тисячах гривень з одним десятковим знаком.

  Внутрішня торгівля

 

 

3-торг (квартальна)
«Звіт про продаж і запаси товарів у торговій мережі»

Звіт подається наростаючим підсумком з початку року

Форма містить дані щодо роздрібного товарообороту торгової мережі за І, ІІ, ІІІ та IV квартали окремо.

Дані р.229 звіту помилково відображають у шт.

Дані р.229 відображаються у тис.шт.

 

 

 

1-опт (квартальна)
«Звіт про продаж і запаси товарів (продукції) в оптовій торгівлі»

Дані у звіті заповнені наростаючим підсумком з початку року

Форма містить дані щодо діяльності юридичних осіб на дискретній основі – за І, ІІ, ІІІ та IV квартали.

Невірно відображаються у звіті дані рр.207-211 (заповнюють у тис.літрів).

Дані рр.207-211 гр.1 заповнюються в тис.дал.

Невірно відображаються у звіті вартісні показники’

Вартісні показники форми не включають інформацію щодо податку на додану вартість (ПДВ), одиницями вимірювання -
тисяч гривень з одним десятковим знаком.

  Капітальні інвестиції та основні засоби

 

 

2-інвестиції (квартальна)
«Звіт про капітальні інвестиції»

Дані відображаються наростаючим підсумком з початку року (січень-березень, січень-червень, січень-вересень)

Показники форми 2-інвестиції (квартальна) уключають інформацію щодо капітальних інвестицій на дискретній основі – за І, ІІ, ІІІ, IV квартали окремо.

Дані у звіті відображаються у гривнях

Значення показників форми (одиниці вимірювання – тисячі гривень) мають формат представлення у цілих числах.

 

 

2-ОЗ ІНВ (річна)
«Звіт про наявність і рух необоротних активів, амортизацію та капітальні інвестиції»

Невірно відображаються дані по графах 11 «Залишкова вартість на початок року» та 12 «Залишкова вартість на кінець року» Розділу 1

Графи 11 та 12 містять дані щодо вартості необоротних активів за відрахуванням зносу – залишкову вартість відповідно на початок та кінець звітного року.

Помилково відображаються дані по графі 14 «Вартість активів, на які повністю нараховано амортизацію (знос)» розділу 1

Графа 14 містить дані щодо вартості необоротних активів, на які повністю нараховано амортизацію (знос) (крім земельних ділянок, незавершених капітальних інвестицій та необоротних активів, утримуваних для продажу, які не підлягають амортизації).

  Сільське, лісове та рибне господарство

 

21-заг (річна)
«Звіт про реалізацію продукції сільського господарства»,
50-сг (річна)
«Звіт про основні економічні показники роботи сільськогоспо­дарських підприємств»

Дані форми 21-заг (річна) не відповідають даним форми
50-сг (річна)

Для визначення рентабельності сільськогосподарської діяльності підприємств обов’язково заповнювати дані форми 50-сг (річна) щодо собівартості реалізованої продукції (гр.13 підрозділу 1.1 «Продукція рослинництва» та гр.12 підрозділу 1.2 «Продукція тваринництва» Розділу 1 «Структура собівартості за видами продукції сільського господарства») у повній відповідності з формою 21-заг (річна).

  Енергетика

 

 

4-мтп (місячна)
«Звіт про використання та запаси палива»

Обсяги використаного палива та його запасів не перераховуються із об'ємних одиниць у вагові

Для переведення з одиниць об’єму світлих нафтопродуктів і газу у вагові, необхідно застосовувати коефіцієнти:
– для бензину моторного – 074 кг/л;
– для газойлів (палива дизельного) – 0,85 кг/л;
–  для пропану і бутану скраплених – 0,55 кг/л.

Графа 1 не містить даних про обсяги реалізації (відпуску) населенню палива та роздрібного продажу через мережу автозаправочних станцій (АЗС) бензину моторного, газойлів (палива дизельного) та пропану й бутану скраплених

Ці дані відображені в звіті за формою 1-торг (нафтопродукти) (місячна) «Про продаж світлих нафтопродуктів і газу».

 

4-мтп (річна)
«Звіт про використання та запаси палива»

При розподілі палива за напрямками споживання бензин моторний, газойлі (паливо дизельне), оливи та мастила нафтові; дистиляти нафтові важкі та бітум нафтовий проставляють на кінцеве споживання
–  витрати по рядках 430 «бензин моторний» та 440 «газойлі (паливо дизельне)» слід відображати по графі 3 «обсяг кінцевого використання палива на перевезення транспортом внутрішнього сполучення»;
–  витрати по рядках 530 «оливи та мастила нафтові; дистиляти нафтові важкі» та 550 «бітум нафтовий (уключаючи сланцевий» слід відображати по графі 1 «обсяг використаного палива для неергетичних цілей
(як сировина, матеріал)»

Графа 3 розділу 3 уміщує обсяги витрат палива на забезпечення руху всіх видів транспорту, крім внутрішньозаводського, усіх підприємств незалежно від того, до якого виду економічної діяльності вони належать.
Графа 1 розділу 3 відображає обсяг палива, що використовується:
як сировина на виробництво хімічної, нафтохімічної та іншої непаливної продукції з урахуванням технологічних втрат при переробці;
як матеріал для непаливних потреб уміщує дані про обсяги енергетичних матеріалів та продуктів перероблення нафти, які використовуються як компонент і як мастильні матеріали.
До цієї графи враховані технологічні втрати при переробці палива в непаливну продукцію.

 

 

 

11-мтп (річна)
«Звіт про постачання та використання енергії»

У розділі 1 «Джерела постачання енергії та їх потужність» по рядку 100 «усі види джерел» часто не проставляється установлена потужність та обсяги відпуску електро- та теплоенергії у звітному році за усіма видами джерел постачання

Рядок 100 уміщує сумарні дані щодо установленої потужності та обсягів відпуску електро- та теплоенергії у звітному році за усіма видами джерел постачання.
При наявності даних за формою №4–мтп (річна) у 2 розділі «Витрати палива енергетичним сектором» – у формі № 11-мтп (річна) повинен бути заповнений розділ 1 "Джерела постачання енергії та їх потужність" гр.2 та гр.4 та розділ 3 «Використання теплоенергії (пари і гарячої води)»

Не заповнені рядки 190-193 підприємствами де є використання твердого й рідкого біопалива та біогазу

У рядку 190 окремо із рядків 111-114, 160 та 185 виділені джерела постачання енергії, які працюють на твердому й рідкому біопаливі та на біогазі, з наступною їх розшифровкою за рядками 191-193.

Не витримана значність показників

Дані по всіх розділах за всіма рядками наводяться з одним десятковим знаком відповідно до одиниць вимірювання

  Будівництво

 

1-кб (місячна)
«Звіт про виконання будівельних робіт»

Дані розділу 2 по рядку 015 «Із рядка 01 господарським способом» помилково відображають обсяги будівельних робіт за укладеними договорами підряду

У розділі 2 по рядку 015 із розділу 1 рядка 01 відображає обсяг виконаних будівельних робіт господарським способом та уміщує вартість будівельних робіт, виконаних безпосередньо підприємством, для якого будується об’єкт, і оплачених за рахунок коштів цього ж підприємства

 Транспорт

 

 

2-тр (річна)
«Звіт про роботу автотранспорту»

Невірно розраховано рядок 860 «Вантажообіг, тис.ткм»

Рядок 860 містить інформацію про вантажообіг (тис.ткм), визначений як сума вантажообігу за кожен день здійснення вантажних перевезень у звітному періоді.

Показники загальний пробіг автомобілів (ряд. 840), обсяг перевезених вантажів (ряд. 850) та вантажообіг (ряд. 860), помилково заповнюють у км,  т,  ткм

Показники подаються у тис.км, тис.т, тис.ткм

 

51-авто (місячна) «Звіт про перевезення вантажів та пасажирів автомобільним транспортом»

Помилково відображаються дані
щодо загальних обсягів роботи автотранспорту

До показників звіту включаються тільки комерційні перевезення, тобто ті, що виконуються на замовлення за плату; обсяги перевезень, які забезпечують  внутрішні потреби Вашого підприємства не враховуються при заповненні ф.51-авто (місячна) та  ф.31-авто (квартальна)

 

31-авто (квартальна) «Звіт про перевезення автомобільним транспортом вантажів за видами вантажів та пасажирів за видами сполучення»

 

 

  Зовнішня торгівля послугами

 

 

9-ЗЕЗ (квартальна) «Звіт про експорт (імпорт) послуг»

Дані у звіті помилково заповнюють наростаючим підсумком з початку року

Показники форми містять інформацію за кожний квартал звітного року окремо та не включають величину коригування за попередні квартали.

Невірно відображають у звіті вартісні показники

Одиниці вимірювання показників - тисяч одиниць (у валюті контракту) з одним десятковим знаком.

  Навколишнє середовище

 

1-відходи (річна)
«Утворення та поводження з відходами»

Наявність відходів на початок звітного року не збігається із наявністю на кінець попереднього року

У звіті за звітний рік у Розділах І «Утворення, поводження з відходами за місцем їх утворення» та ІІ «Поводження з відходами» показник р.10 «наявність відходів на початок року» має відповідати показнику р.72 «наявність відходів на кінець року» звіту за минулий рік (по кожному виду відходів).

 



© Головне управління статистики у Чернівецькій області
Дата останньої модифікації: 24/12/2020