Довідка

про результати проведення анкетного опитування респондентів щодо заповнення та надання статистичної звітності з праці

 

1. Анкетне опитування проведено з метою вивчення проблем, які виникають при заповненні та наданні статистичної звітності з праці.

2. Анкетне опитування проводилось за цією тематикою вперше протягом червня 2014 року.

3. Анкета була розміщена на офіційному веб-сайті Головного управління статистики та надана респондентам, що звернулися безпосередньо до Головного управління статистики з метою подання звітності.

Кількість наданих анкет за групами респондентів розподілилась таким чином:

З кількістю працівників від 0 до 10 осіб – 0 анкет, від 11 до 50 осіб – 5 анкет, від 51 до 250 осіб – 10 анкет, більше 250 осіб – 2 анкети.

4. Від респондентів було отримано 17 заповнених анкет: з кількістю працівників від 0 до 10 осіб – 0 анкет, від 11 до 50 осіб – 5 анкет, від 51 до 250 осіб – 10 анкет, більше 250 осіб – 2 анкети.

5. Інформація по кожному окремому питанню анкети наведена нижче:

Вкажіть, будь ласка, яку Ви займаєте посаду на підприємстві:

Керівник підприємства – 12%, головний бухгалтер – 6%, бухгалтер – 41%, економіст – 23%, менеджер – 6%, фахівець аудиторської фірми – 0%, інше (вкажіть, будь ласка) – інспектор з кадрів – 12%.

З якого джерела ви отримуєте інформацію про участь у державному статистичному спостереженні?

Листи Головного управління статистики – 24%, інформаційні стенди Головного управління статистики – 6%, веб-сайт Головного управління статистики – 29%, веб-сайт Держстату України – 0%, при поданні звітів до Головного управління статистики – 12%, самостійний пошук необхідної інформації – 12%, з повідомлення по телефону – 29%, інше (вкажіть, будь ласка) – 0%.

Поставлене питання передбачало відповідь за кількома варіантами одночасно і тому сума числових значень у відсотках за всіма варіантами перевищує 100%.

Яким чином Вам зручніше подавати форми звітів зі статистики праці?

Через систему “єдиного вікна” – 12%, безпосередньо до управління статистики праці Головного управління статистики – 65%, з використанням системи електронної звітності – 23%, поштою – 0%.

Чи використовуєте Ви можливість подання форм державних статистичних спостережень з праці системою електронної звітності?

Так – 65%, ні – 35%.

Чи виникають у Вас проблеми при складанні звітів з праці? (якщо так, то прохання вказати, які саме і по яких показниках)

Так – 6% (1 респондент причину проблеми не вказав), ні – 94%.

Чи задовольняє Вас якість, повнота та доступність інструктивних матеріалів (інструкцій, роз’яснень, вказівок) щодо складання форм державних статистичних спостережень зі статистики праці? (якщо «частково» чи «ні», то прохання вказати недоліки інструктивних матеріалів)

Так – 94%, частково – 6% (1 респондент не вказав недоліки), ні – 0%.

Чи задовольняє Вас термін подання звітів з праці? (якщо «ні», то прохання, вказати що складає проблему і який термін є прийнятним)

Так – 88%, ні – 12% (2 респонденти вважають, що термін подання звітів з праці потрібно перенести: не пізніше 10-го числа після звітного періоду).

Який спосіб отримання роз’яснень щодо проведення статистичного спостереження, заповнення формуляру найбільше Вас задовольняє?

Індивідуальні консультації від спеціалістів при безпосередньому відвідуванні Головного управління статистики – 76%, інформація, доведена до респондентів на інструктивних нарадах, організованих Головним управлінням статистики – 12%, інструктивні листи Головного управління статистики, надіслані на адресу підприємства – 12%, використання інформації, розміщеної на веб-сайтах Держстату України та Головного управління статистики – 6%, інше – 0%.

Поставлене питання передбачало відповідь за кількома варіантами одночасно і тому сума числових значень у відсотках за всіма варіантами перевищує 100%.

Чи потребуєте Ви кваліфікованої допомоги фахівців управління статистики праці при заповненні звітів з праці?

Так – 76%, ні – 24%.

Чи зацікавлені Ви в отриманні узагальненої інформації за результатами проведення державних статистичних спостережень з статистики праці, в яких брало участь Ваше підприємство?

Так – 65%, ні – 35%.

Чи відвідуєте Ви веб-сайт Головного управління статистики з питань методології, строків подання статистичної звітності з праці?

Так – 47%, ні – 53%.

Як Ви оцінюєте співпрацю з фахівцями управління статистики праці?

Відмінно – 82%, добре – 12%, задовільно – 6%, незадовільно – 0%, складно відповісти – 0%.

Респонденти, які заповнили анкети надали такі відомості про себе:

Стать

Чоловік – 12%.

Жінка – 88%.

Вік

До 18 років – 0%.

18-29 років – 29%.

30-54 років – 53%.

55 років і старше – 18%.

Освіта

Загальна середня – 0%.

Середня спеціальна – 29%.

Вища – 71%.

Вища з вченим ступенем – 0%.

Інше (вкажіть, будь ласка) – 0%.

 

Аналіз анкет свідчить, що більшість респондентів, які подають звітність в Головне управління статистики, є бухгалтери та економісти підприємств. Майже у всіх респондентів, немає проблем при складанні звітів з праці і їх повністю задовольняє якість, повнота та доступність інструктивних матеріалів, щодо складання форм державних статистичних спостережень зі статистики праці.

Разом з тим, більшість опитаних при заповненні звітів з праці потребує кваліфікованої допомоги фахівців управління статистики праці. Співпрацю з працівниками управління респонденти вважають відмінною.

На підставі отриманих результатів анкетного опитування для покращення організації складання та надання статистичної звітності з праці від респондентів передбачається:

 

-          перед здійсненням статистичних спостережень продовжувати проведення інструктивних нарад з питань статистики праці з респондентами і підготовку для них інструктивних та методичних листів;

-          започаткувати розміщення інформації про зміни, які відбуваються в формах звітів зі статистики праці та термінах їх подання на офіційному веб-сайті Головного управління статистики.

 

Щиро дякуємо всім респондентам, що взяли участь в анкетному опитуванні.