Архів: 2021  2020

 

Звіт про проведену роботу щодо запобігання та виявлення корупції в Головному управлінні статистики у Чернівецькій області за 2022 рік

 

На виконання Закону України «Про запобігання корупції», нормативно - правових актів з питань запобігання і протидії корупції, Антикорупційної програми Держстату на 2021–2023 роки (погоджена Рішенням НАЗК від 26.06.2021 №342/21), Плану заходів запобігання та виявлення корупції на 2022 рік, в Головному управлінні статистики у Чернівецькій області (далі – ГУС у Чернівецькій області) протягом 2022 року здійснювалися антикорупційні заходи з питань запобігання, виявлення, протидії проявам корупції та послаблення негативного впливу корупційних ризиків в діяльності установи.

Пріоритетним напрямком роботи у подоланні корупції залишається превентивний (попереджуючий) підхід. Відтак методична, консультаційна та роз’яснювальна робота займає основне місце в роботі головного спеціаліста з питань запобігання та виявлення корупції, та має на меті забезпечення належного рівня знань працівниками ГУС у Чернівецькій області положень антикорупційного законодавства.

Протягом звітного періоду 2022 року постійно проводилась методично-роз’яснювальна робота серед державних службовців структурних підрозділів ГУС у Чернівецькій області у напрямку вимог антикорупційного законодавства, зокрема, значну увагу було приділено «Роз’ясненням щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) стосовно заходів фінансового контролю , спеціальним обмеженням щодо осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, методичним рекомендаціям з питань запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та прирівняних до них осіб, методології оцінювання корупційних ризиків у діяльності органів державної влади.

Постійно, через внутрішню електронну комунікативно-інформаційну систему проводилось ознайомлення всіх державних службовців з роз’ясненнями щодо правил заповнення електронних декларацій, повідомлень про суттєві зміни в майновому стані, а також застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції». Протягом 2022 року проводились підготовчі заходи з працівниками ГУС у Чернівецькій області щодо забезпечення своєчасності подання декларацій особами уповноваженими на виконання функцій держави. З метою недопущення порушення термінів подання декларацій, усіх суб’єктів декларування було проінформовано про необхідність подачі декларацій за 2021 рік. Зокрема, 11 звільненим особам, та 6 особам які перебувають у відпустці по догляду за дитиною, були надіслані листи-нагадування та надані у телефонному режимі роз’яснення щодо необхідності подання відповідних типів декларацій, 82 працівника ГУС у Чернівецькій області ознайомлені під особистий підпис з необхідністю своєчасного подання декларацій та змінами, пов’язаними із застосуванням оновленого антикорупційного законодавства. Всім суб’єктам декларування ГУС у Чернівецькій області, які зверталися надано допомогу при заповненні декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 рік. Беручи до уваги Указ Президента України від 17.05.2022 №341/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», керуючись розясненнями НАЗК, щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю в умовах воєнного стану, завершено етап Е-Декларування 2021.

Станом на 31.05.2022 року зі слів держслужбовців забезпечено подання електронних декларацій 86 субєктами декларування – державними службовцями та посадовими особами, уповноваженими на виконання функцій держави ГУС у Чернівецькій області.

Крім того, 21 особа, яка припинила діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави протягом 2022 року та була зобов’язанна подати декларації за період не охоплений раніше поданими деклараціями, виконала свій обов’язок та надала вищезазначені декларації на офіційному вебсайті Національного агенства з питань запобігання та виявлення корупції. 

На виконання плану заходів ГУС у Чернівецькій області щодо запобігання і протидії корупції на 2022 рік, проведено 12 нарад - семінарів з питань застосування антикорупційного законодавства, надано 54 індивідуальні консультації щодо дотримання норм антикорупційного законодавства.

Відповідно до складених індивідуальних програм професійного розвитку на 2022 рік, 3 держслужбовця підвищили свій рівень професійної компетенції шляхом самоосвіти (онлайн-навчання на освітніх е-платформах Prometheus та NAZK.study).

На виконання наказу Держстату від 17 грудня 2019 року №402 «Про затвердження Політики керування ризиками органів державної статистики» у Головному управлінні статистики була проведена робота щодо їх виявлення, ідентифікації, оцінки ризиків, визначення способів реагування на них, розроблено план заходів з їх усунення та зменшення впливу ризиків на діяльність Головного управління статистики. За результатами оцінки корупційних ризиків у діяльності ГУС у Чернівецькій області підготовлено опис ідентифікованих корупційних ризиків за процесами статистичної діяльності, їх чинників та можливих наслідків корупційного правопорушення та правопорушення пов’язаного з корупцією, і пропозиції щодо заходів із усунення (зменшення рівня) виявлених ризиків та складено «Звіт за результатами оцінки корупційних ризиків у діяльності Головного управління статистики у Чернівецькій області.

З метою визначення внутрішніх процедур і механізмів прийняття та розгляду повідомлень про можливі факти корупційних або пов’язаних за корупцією правопорушень, інших порушень Закону, перевірки та належного реагування на такі повідомлення та забезпечення виконання антикорупційного законодавства в частині співпраці з особами, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції в ГУС у Чернівецькій області, розроблено та затверджено Інструкцію з упровадження механізму заохочення та формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції».

Для інформування громадськості про вжиті заходи щодо запобігання і протидії корупції на офіційному веб-сайті ГУС у Чернівецькій області в січні 2022р. розміщено звіт про проведену роботу з питань запобігання та виявлення корупції за 2021 рік. Крім того, у розділі сайту «Запобігання проявам корупції» для самостійного ознайомлення з нормативно-правовою базою розміщені нормативно-правові акти, методичні матеріали та роз’яснення окремих положень нормативно-правових актів з питань запобігання та виявлення корупції.

Також здійснювалася юридична (антикорупційна) експертиза всіх проектів організаційно-розпорядчих документів ГУС у Чернівецькій області, з метою виявлення причин, що призводять чи можуть призвести до вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень.

Під час проведення експертизи проектів нормативно – правових актів ГУС у Чернівецькій області, чинників, які б сприяли чи могли б сприяти вчиненню корупційних правопорушень не виявлено, службових розслідувань (перевірок) з метою виявлення причин та умов, що сприяли вчиненню корупційних порушень або не виконанню вимог антикорупційного законодавства не проводилось.

За 2022 рік повідомлень про корупційні правопорушення на електронну пошту та пряму телефонну лінію не надходило. Не отримано звернень підприємств, установ та організацій, фізичних осіб підприємців, органів місцевого самоврядування і громадян щодо фактів корупції.

За звітний період корупційні діяння та інші правопорушення, пов’язані з корупцією, працівниками ГУС у Чернівецькій області не допускалися, до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень ніхто не притягувався.

В загальному, проведення організаційно-управлінських заходів щодо дотримання вимог антикорупційного законодавства в ГУС у Чернівецькій області дозволило забезпечити дотримання законодавчих вимог державними службовцями установи.

 

Головний спеціаліст з питань

запобігання та виявлення корупції                           Людмила КОЛОМІНСЬКА